Make Music Türkiye

Hakkımızda

Make Music Türkiye; müzik girişimcisi, besteci, sanatçı Eren Tokgöz’ün girişimiyle New York merkezli Make Music Alliance’ın Türkiye şubesi olarak 2021 yılında kuruldu.

Aynı yıl ilki düzenlenen 21 Haziran Dünya Müzik Günü Türkiye etkinliklerine; değerli sanatçı Burhan Şeşen vokali ile, Sosyal Müzik platformu atölye, müzik ve video prodüksiyonu çalışmaları ile, Cenk Güçbilmez ise gong ve ses şifası etkinlikleriyle katkıda bulundu. Eren Tokgöz ayrıca #mysongisyoursong ve #mixmashstudios etkinliklerine de katılarak Türkiye’yi müzisyen / sanatçı ve yapımcı kulvarlarında da temsil etti.

2022 yılında İstanbul’da Kadıköy, Yeldeğirmeni mahallesinde pek çok müzik grubunun katılımıyla kutlanan Dünya Müzik Günü; aynı zamanda ‘Fête de la Musique’in 40. yılı nedeniyle Ezgi İrem Mutlu‘nun Fransızca müzik performansına sahne oldu. Türkiye bu performans ile ’40. yılda 40 ülke’ den biri oldu. Ayrıca Türkiye ilk defa Global Folk Challenge’de temsil edildi.

2023 yılında İBB Kültür A.Ş. ve Zuhal Müzik destekleri ile Make Music Türkiye ve Volkan Atalay tarafından düzenlenen 21 Haziran Dünya Müzik Günü etkinliklerinde ise; İstanbul’da Müze Gazhane’de eğlenceli performansları ile Ahmet Beyler, Vocal Painting ile Başak Doğan, Çocuk Atölyesi ile Banu Kanıbelli, İnteraktif Müzik Oyunları ile Gökçe ‘CheChe’ Gürçay, Kolektif Şarkılar Atölyesi ile Sosyal Müzik sahne aldı. İstanbul’a ek olarak Ankara ve Adana’da da pek çok canlı müzik etkinliği Zuhal Müzik desteği ile düzenlendi. Türk müzisyenler #mysongisyoursong global şarkı değiş tokuşuna bir kez daha katılım gösterdi.

Make Music Türkiye ekibi olarak 21 Haziran Müzik Günü’nün İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin her yerinde canlı müzik etkinlikleri ile kutlanabilmesi için gerekli destek ve tanıtım faaliyetlerini yürütmeye devam ediyoruz.